Imunita

Imunita

Tělo každého člověka přichází stále do styku s miliardami mikroorganismů, před kterými nás chrání náš obranný imunitní systém. Až 70 % buněk tohoto systému se koncentruje do střev a pozitivně ovlivňuje tzv. střevní mikroflóru. Aby byl tento obranný systém opravdu funkční, musí uvnitř střevní mikroflóry převažovat prospěšné nad škodlivými mikroorganismy, které osidlují střevní stěny.

Dojde-li k narušení této rovnováhy, může se destabilizovat též imunitní systém. To se pak může projevit jak přehnanými imunitními reakcemi (např. alergiemi), tak i sníženou obranyschopností organismu, například častým nachlazením a virózami.

V dnešní době ohrožuje střevní mikroflóru, a tedy i celý imunitní systém, řada vnějších faktorů počínaje špatnou životosprávou, přes působení antibiotik, hormonů, některých léků, chemoterapií a konče přehnanou snahou o hygienické prostředí.

V takové situaci získávají na důležitosti tzv. probiotika, tedy mikroorganismy, které vstupují do systému střevní mikroflóry a pomáhají navodit rovnováhu tím, že škodlivé mikroorganismy ze systému vytěsňují. Touto cestou stabilizují střevní mikroflóru a pomáhají imunitnímu systému k jeho optimálnímu výkonu bez přetížení právě těmito patogeny a jejich toxiny.

Náš tip:

APO-Lactobacillus 10+ – doplněk stravy

Svým obsahem 12 miliard prospěšných mikroorganismů garantuje denní příjem probiotik, významně převyšující jejich zastoupení v běžném mléčném výrobku obohaceném o laktobacily. Zcela výjimečný je i počtem 10 probiotických kmenů, které tak šířeji pokryjí individuální skladbu mikroflóry každého z nás. Pečeť kvality Premium Quality vyjadřuje, že parametry přípravku zůstanou zachovány po celou dobu jeho trvanlivosti. Více…

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *